wyluzuj, zwolnij - a potem chodźmy zrobić kilka zdjęćTu nie chodzi o sesję zdjęciową, ani nawet o zdjęcia, tu chodzi o Ciebie. Zapomnij o pozowaniu i poczciu dyskomfortu przed kamerą. Wyobraź sobie, że idziesz na spacer ze starym przyjacielem, który przypadkiem ma ze sobą aparat. Mój proces jest swobodny i płynny, a moim jedynym celem jest uchwycenie Twojego prawdziwego ja.


Zasady współpracy

01.


skontaktuj się ze mną


Po podjęciu decyzji wypełnij formularz, a ja skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Oczywiście również to Ty możesz do mnie zadzwonić.

02.


rozmowa


Aby nieco przyzwyczaić się do siebie (czuć się komfortowo) zawsze najpierw chcę się z Wami spotkać i porozmawiać przy kawie lub smacznym obiedzie.

W mojej ofercie ślubnej zapewniam darmową sesję przedślubną, abyście już podczas ceremonii czuli się maksymalnie swobodnie.

03.


czas na zdjęcia


Wreszcie nadszedł Wielki Dzień! W dniu ślubu będę Twoim dodatkowym świadkiem - nie będę rzucać się w oczy, pozostanę cichym obserwatorem tego, co się dzieje wokół. Postaram się uwiecznić to, co mogłoby umknąć Twojej uwadze w tym jakże emocjonującym dniu.

04.


Dostarczenie zdjęć


Na tym etapie już niczym nie musisz się martwić. W zależności od wybranej przez Ciebie formy współpracy - maksymalnie do 6 tygodni, dostarczę Ci zdjęcia w formie cyfrowej.

FAQ

Z jakim wyprzedzeniem powinienem zamówić sesję?

Sesję ślubną proponuję zamówić od razu po ustaleniu terminu wesela. Większość ślubów odbywa się w sezonie letnim i najlepsze terminy są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem.

Sesje okazjonalne proponuje umawiać również z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, kiedy znacie już datę wydarzenia.

Sesje portretowe wykonuję z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem (w weekendy).

Ile czasu poświęcimy na sesję?

Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie pakietu.

Na sesję przedślubną/narzeczeńską poświęcimy tyle czasu, ile będzie trzeba. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju wyjazdy plenerowe - w góry czy nad wodę. Preferuję zdjęcia w stylu slow - spacer po Waszym ulubionym parku, wyjazd w ulubione i znaczące dla Was miejsce.

Chciałabym, abyście mogli naturalnie "wejść" w tą sytuację. Dopiero kiedy poczujecie się swobodnie, zacznę uwieczniać Wasze mocje.

Na sesje w dniu ślubu przeznaczymy maksymalnie pół godziny. Ten dzień przyniesie Wam bombę emocjonalną - uwierzcie, tyle czasu wystarczy.

Jaki strój założyć na sesję?

Wszystko zależy od miejsca oraz pory roku.

Dobrze sprawdzą się stonowane kolory ziemi (piaskowy, beżowy, burgund, brąz) oraz minimalistyczna forma. Stanowczo odradzam mocne kolory (np. żółty) oraz wyraziste nadruki czy widoczne emblematy znanych marek.

Latem dobrze sprawdza się lekkie materiały w jasnych kolorach, jesienią dodatkowy sweter czy płaszcz.

Jeśli planujecie wyjazd w teren - nie zapomnijcie o wygodnym (nie sportowym) obuwiu.

Zawsze przed sesją staram się wspólnie z parą wybrać najlepszy outfit.

Co, jeśli w dniu sesji, będzie brzydka pogoda?

Latem najlepiej jest robić zdjęcia w tak zwanej "złotej godzinie" - przed wschodem lub zachodem słońca. Światło jest wtedy miękkie i skóra wygląda naturalnie.

Wbrew pozorom nie potrzebujemy pełnego słońca, aby zrobić cudowne zdjęcia - wręcz przeciwnie. Chmury działają jak naturalny "zmiękczacz" światła, zwłaszcza latem. A zdjęcia wykonane w deszczu są naprawdę magiczne.

Oczywiście jednak najważniejszy jest Wasz komfort - w przypadku nieodpowiednich dla Was warunków atmosferycznych, wspólnie ustalimy dogodny dla obu stron termin.

Kto dokonuje wyboru zdjęć?

Pierwszą selekcję robię ja. Następnie proszę Was o wybór zdjęć, zgodnie z pakietem.

Czy mogę wybrać, w jakim stylu będa obrobione zdjęcia?

Obrabianie zdjęć jest cechą charakterystyczną dla każdego fotografa, i obok sposobu kadrowania czy opowiadania historii, stanowi element jego niepotarzanego stylu.
Nie ma więc możliwości np. nasycenia kolorów wedle Waszego uznania.
Dlatego tak bardzo ważne jest zapoznanie się z indywidualnym sposobem obróbki fotografa, z którym zdecydujesz się współpracować.

W jakim stopniu wykonujesz retusz zdjęć?

Stawiam na naturalność - poprawki kolorystyczne, dodanie kontrastu, czy usunięcie małej plamki z sukienki wchodzi w zakres obróbki zdjęć. Zmiana koloru koszuli, wycięcie tła, czy dorobienie makijażu to elementy, którym zajmuje się retuszer, nie fotograf.

W jaki sposób będą dostarczone zdjęcia?

Zdjęcia oddaję w formie galerii on-line chronionej hasłem oraz w formie wydruków.

Wydruki ślubne będą wykonane w formacie 15x23 cm oraz oddane w stylowym pudełku z pendrivem. Pozostałe sesje - do ustalenia.

Foto-książka z sesji ślubnej dostępna jest w pakiecie Ślubnym Rozszerzonym (lub po wcześniejszym ustaleniu, za dodatkową opłatą).

Czy wymagana jest zaliczka/zadatek?

Tak, w przypadku sesji ślubnej, zadatek wynosi 1000 zł.

W przypadku pozostałych sesji - 100 zł.

Zadzwoń lub napisz!

info@nomadafotografia.pl

(+48) 607-669-129